Önderspor


OSMANİYE’NİN GURURU OLAN KALECİ AYKUT’TAN

ÖNDERSPOR ONURSAL BAŞKANI BÖLÜK’E TEŞEKKÜR

 

Osmaniye’nin Gururu Olan Kaleci Aykut’tan Önderspor Onursal Başkanı Hasan Bölük’e Teşekkür

Ziraat Türkiye Kupası’nda, Balıkesir’den sonra Altınordu’yu da yenerek 5. tura yükselen ve Süper Lig Takımı Gençlerbirliği ile eşleşen Kars 36 Spor, Türkiye’de en çok konuşulan takımlardan biri oldu. Stadı bile olmayan şehirde yakalanan bu başarı umutları artırdı. Bir zamanlar Osmaniye Önderspor’un başarılı kalecisi olan ve şimdi Kars 36 Spor’un kalesini koruyan ve kurtardığı penaltılarla takımının buralara kadar gelmesinde büyük emekleri olan Kaleci Aykut Demirdelen, basına yaptığı açıklamada, futbola Kadirli’de başladığını ve daha sonra Osmaniye Önderspor’da parladığını belirterek, “Osmaniye’deki yetişmemde emeği geçen hocalarıma ve Önderspor’un Kulup Başkanı Hasan Bölük Beye teşekkür ediyorum. Beni buralara getirenler onlar” dedi.

Kars 36 Spor Tarih Yazdı

Doğudan Gelen Soğuk Hava Ziraat Türkiye Kupası’ndaki tüm takımları etkiledi. Ziraat Türkiye Kupası’ndaki ilk maç Iğdır Aras Spor ile başladı. Normal süresi 1-1 bitince iş penaltılara Kaldı. Sahneye Aykut Demirdelen diye bir kaleci çıktı ve 2 penaltı kurtararak takımını kupada bir üst tura taşıdı. 2. turdaki rakip Muş Spordu. Bu kez sahneye Kaptan Kırmacı Abdurrahman çıktı ve soğuk hava etkisi kaptanla esti. Kaptan takımını bir üst tura çıkardı. 3. Tur’da Rakip TFF 1. LİG Takımı Balıkesir Spordu. Galiba bu iş buraya kadarmış dedi birçok kesim. Maçın 61 dakikasına kadar da işler ters gidiyordu 1-0 mağlup durumda idi Kafkas Kartalları. Ama sahneye Bulut Rabia Akbaş çıktı, savunmadan atılan uzun topla buluşan Bulut Akbaş rakibinin ceza sahası içerisinde yaptığı faulle durdurulunca hakem penaltı noktasını gösterdi. Penaltı için topun başına geçen Bulut Akbaş maçı 1-1 duruma getirdi ve maç uzatmalara gitti. Kafkas Kartallarının Kalecisi Aykut Demirdelen yine sahneye çıktı ve üzerine düşeni yaptı 1 penaltıyı kurtardı.

Kafkas Kartalları Bir üst Tura Daha Çıktı

4. Turdaki rakip TFF 1. Lig takımı olmanın dışında, alt yapıya Türkiye’de en çok önem veren tesisleşme konusunda Avrupa’yla yarışan, Avrupa futbolunun gözünde Türkiye’nin Barcelonası kabul edilen TFF 1. Lig’de şampiyonluk mücadelesi veren Altınordu Spor’du. Bu sefer işler çok ama çok zordu, ama zor işler Kafkas Kartallarına göreydi. Maç İzmir’de oynandı. Anavatan Kars’tan 1.670 km uzakta, ama taraftarı tribünde yerini almıştı. Maç tam penaltılara gidecek yine iş Aykut Demirdelen’e kalacak derken sahneye Sebahattin Genç çıktı. Kornerden gelen topu düzelterek vuran Sebahattin 95. dakikada bu iş bu kadar dedi. Gol sevincine Kaleci Aykut Demirdelen 100 metre koşarak katılması Kafkas Kartallarının nasıl kenetlendiğini gösterdi.

Yıldız: “Kars 36 Spor Hak Ettiği Yere Gelecek”

Kars 36 Spor Kulübü Başkanı Muharrem Yıldız, yaptığı açıklamada, Kars'ın sporda hak ettiği yere geleceğini belirterek, "Kars sporda başarıya susamış bir şehir. Bizim hakkımız Bölgesel Amatör Ligi değil. Bir il takımının Bölgesel Amatör'de olmaması lazım, profesyonelliğe çıkmalıyız. İnşallah daha da başarılı oluruz. Kıt kanaat imkanlarla nereye kadar gidebilirsiniz. Bu çocukların şu ana kadar içeride alacakları 7-8 maç başı para ve primleri var. Daha onları ödeyememişiz. Kış geldi bazen elektiriğimizi kesiyorlar, kömürümüz yok bir sürü şey... Ama ben artık inanıyorum ki hemşehrilerimiz bu kulübü sahiplenecekler. Kimseye muhtaç etmeyecekler" dedi.

“Bu Şehre Yakışanı Yapacağız”

Kars 36 Spor Teknik Direktörü Hüsnü Kaçmaz da başkanın, taraftarların kendilerine çok fazla destek verdiklerini dile getirerek, "Bu bir gönül işi, aile işi. Biz burada bu aile ortamını yakaladık. Bu da oyuncu grubumuza yansıdı. Öncelikle oyuncu arkadaşlarıma göstermiş oldukları özveriden dolayı teşekkür ediyorum. Bu şehre yakışanı yapacağız, gidebildiğimiz yer neresiyse oraya kadar gitmeye çalışacağız" değerlendirmesinde bulundu.

Demirdelen: “Futbol Yürek Oyunu”

Kaleci Aykut Demirdelen ise bir üst turu da geçeceklerine inandığını vurgulayarak, şunları kaydetti: “Biz birbirimize inanıyoruz, bize inansınlar. Bu şehir sahipsiz kalmasın. Başaramayacağımız bir şey yok. Futbol yürek oyunu, yani bir yere kadar maddiyatı koyabilirsin ama o sahaya çıktıktan sonra yüreği olan, gerçekten inanan, o gün gününde olan kazanıyor. İstedik ki 4 büyüklerden birini Kars'a getirelim. Ama olmadı Gençlerbirliği ile eşleştik. İnşallah bu turu da geçerek Kars 36 Spor'u hak ettiği yere getiririz.”