Önderspor


Rekorların Şapiyonu Önderspor'dan

Muhteşem Şampiyonluk Kutlaması

Gökyüzüne Bayrak ne güzel yakışıyor...

Yüksek dağlara kar ne güzel yakışıyor...

Osmaniye’de Önderspor’a şampiyonluk ne güzel yakışıyor...

Hasan Bölük Bey’e Efsane Başkanlık ve Antrenörlük ne güzel yakışıyor...

 Efsane olabilmek herkesin harcı değildir. Sıradan işler yapan kimseler efsane olamazlar. Herkesin başaramadığını başaran ve yaptıkları güzelliklerle gönüllerde yer edinen, geride iz bırakan ve hatıraları kuşaktan kuşağa aktarılan efsanevi şahsiyetler pek nadir çıkarlar. Efsane Başkan Hasan Bölük de bu nadir isimlerden birisidir.

İkinci Amatör Küme’den aldığı Gebelispor’u namağlup olarak, berabere bile kalmadan şampiyon yaptıktan sonra kamuoyunun yoğun talebi üzerine adını Önderspor olarak değiştiren Başkan Hasan Bölük, Birinci Amatör Lig’de de takımını yine namağlup şampiyon yaptı. Kulüp Başkanlığı yanında Antrenörlüğünü de yaptığı Önderspor’u bu yıl da hiç beraberlik almadan üçüncü yılda da üst üste namağlup olarak şampiyon yapan Bölük’ün adı Osmaniye’de saygıyla anılır oldu. Her işini sağlam tutan ve sevgi-saygı çerçevesi içerisinde disipline eden Efsane Başkan Bölük, futbolla ilgili çalışmalarını da diğer işleri gibi en güzel şekilde yapıyor. O Önderspor’un sadece Başkanı ve Antrenörü değil, futbolcuların her zaman yüksek sesle “Büyük Başkan Sen Bizim Her Şeyimizsin” dedikleri gibi, O Önderspor’un her şeyi.

Kral’dan Nefis Bir Gol

İki yıl önce ligde attığı 17 golle Osmaniye’de Gol Kralı olan Efsane Başkan Bölük, 2006-2007 Futbol Sezonu 1. Amatör Ligi son maçı Önderspor-Endüstri Meslek Lisesispor müsabakası oynamadan önce, Osmaniyespor PAF takımı ile bir gösteri maçı yaptı. Gösteri maçında nefis bir gol atan Başkan Bölük yine klasını ve golcülüğünü gösterdi.

Türkiye’nin Dört Bir Yanından Katılım

Önderspor Şampiyonluk kutlamasına Osmaniye Valisi Zübeyir Kemelek başta olmak üzere, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Osman Turunç, Meteoroloji Müdürü Sıddık Şen, Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül, Şube Müdürü Kusa Kalay, Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Tuğrul, Asayiş Şube Müdürü Metin Alper, Futbol İl Temsilcisi Nedim Ünlü, ASKF Genel Sekreteri İsmail Aslan, İl Hakem Kurulu Başkanı Suat Önal, İlköğretim Müfettişleri Ali Bilik ve Ahmet Cırık, Huzurevi Müdürü Murat Sak, Kabuller AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Arif Kabul, Namık Kemal İlköğretim Okulu Müdürü Ahmet Oktay Gültekin, Sağlıkspor Antrenörü Sait Kaya, TÜFAD Temsilcisi Sinan Anıl, Osmaniye İdman Yurdu Antrenörü Yusuf Göçer, Gebelispor Eski Başkanı Mehmet Tuncel, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, futbolcuların aileleri ve arkadaşları katıldılar. Başta Osmaniye ve Kadirli gibi diğer ilçelerinden, Adana, Mersin, Ankara, İstanbul, Gaziantep, Samsun, Sinop, Antalya.... illeri başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından taraftarı gelen Önderspor’un Efsane Başkanı Hasan Bölük ve yöneticileri futbolcularla bir yılın yorgunluğunu atarak, davul zurna eşliğinde halay çektiler, oynadılar ve gönüllerince eğlendiler. Kısaca şampiyonluğun tadını çıkardılar.

Daha Nice Şampiyonluklara

Osmaniye Birinci Amatör Futbol Ligi’nin 2006-2007 Sezonu’nu namağlup ve tüm maçlarını kazanarak beraberlik dahi almadan şampiyon olarak tamamlayan Önderspor, son maçında Endüstri Meslek Lisesispor takımını da 5-0 yenerek yeni bir rekora daha imza attı. Hasan Bey Spor Tesislerinde maçın ardından gerçekleştirilen törende Osmaniye Valisi Zübeyir Kemelek, Şampiyonluk Kupasını Önderspor’un Efsane Başkanı Hasan Bölük’e takdim ederek, “Başta Önderspor’un değerli Başkanı Hasan Bölük Beyi, O’nun değerli çalışma arkadaşlarını ve futbolcularını kutluyor, daha nice şampiyonluklar diliyorum” dedi. Vali Kemelek, Efsane Başkan Bölük ve futbolcuları tek tek tebrik ederek, başarılarının devamını istedi.

Baklavalar Türk Bayraklı

Kutularda İkram Edildi

Kupayla birlikte sahada futbolcularla ve taraftarlarla Şampiyonluk Turu atan Efsane Başkan ve Kurt Hoca Hasan Bölük, değişik illerden gelen taraftarların talebi üzerine hatıra fotoğrafı çekildiler. Daha sonra araçlarla şehir turuna çıkan Önderspor’u vatandaşlar alkışlarla karşıladı. Önderspor’un Mavi-Kırmızı ve Beyaz forma renginde balonlarla ve çiçeklerle, çelenklerle süslenen Hasan Bey Spor Tesisleri’ne davetlilere ikramlar yapıldı. İkramlarda sunulan Güloğlu Baklavasının Türk Bayraklı şirin kutusu herkesin ilgisini çekti. Şampiyonluk Kutlamasında Osmaniye Milletvekilleri Şükrü Ünal ve Durdu Mehmet Kastal’ın yanında Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay’dan gelen telgraflarda, Önderspor’un şampiyonluğu kutlanarak, profesyonellik yolunda başarılar dilendi.

Rekorların Şampiyonu

Efsane Başkan ve Kurt Hoca Hasan Bölük Önderliğinde adı gibi rekorları da efsaneleştirip kırılamaz hale getiren Önderspor, bu sezon oynadığı 20 maçın tamamını kazanarak, attığı 150 golle Osmaniye rekorunu kırdı. Öndersporun bu başarısında hiç kuşkusuz takımın her şeyi olan Efsane Başkan ve Kurt Hoca Hasan Bölük’ün payı çok büyük. Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim” sözünde olduğu gibi, Kurt Hoca Hasan Bölük futbolcuların ahlaklı olmalarını da öğütleyerek, onları sosyal hayatta da hazırlıyor.