Önderspor


TFF BAŞKANI MAHMUT ÖZGENER'DEN OSMANİYE

AMATÖRÜNE MALZEME YARDIMI

Vali Celalettin Cerrah’ın davetlisi olarak Osmaniye’ye gelen Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mahmut Özgener, amatör futbol kulüplerine malzeme dağıtarak, geçen sezon terfilerde Osmaniye’yi temsil eden ve profesyonelliğin kapısından dönen Önderspor ile bütün takımlara yeni sezonda başarılar diledi. TFF Başkanı Mahmut Özgener’i, beraberindeki Başkan Vekili Lutfi Arıboğan ile Amatörlerden Sorumlu TFF Yönetim Kurulu Üyesi, Amatör Kurul Başkanı ve aynı zamanda Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (ASKK) Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Baykan’ı makamında kabul eden Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, İl’deki 22 amatör futbol kulübünün her birinden kendisini ispat eden futbolcuları bizzat Süper Lige ve 1. Lige taşıyacağına dair söz verdi. Vali Celalettin Cerrah, günün anısına Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener’e Osmaniye Fıstığı ikram ederek, Karatepe Kilimi hediye etti.

Özgener’e Cerrah’tan Teşekkür Plaketi

TFF Başkanı Mahmut Özgener’e amatör takımlara verdiği destekten dolayı Teşekkür Plaketi veren Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, “Sayın Başkanımız bizleri kırmayıp, bir telefonla davetimize icabet edip buraya kadar gelerek ve kulüplerimize malzeme yardımında bulunarak amatör kulüplere ne kadar değer verdiğini gösterdiler. Bunun için kendisine teşekkür ediyorum. Futbolun gelişmesi için bizim de amatör takımlara önem vermemiz gerekiyor. Biz şimdi amatör kulüplerimizin gözlemcisi durumundayız. İçlerinde kendisini gösteren, en iyi olan futbolcuların büyük takımlarda oynamalarını da bizzat sağlayacağım. Milli takımımızın alt yapısını bu amatör kulüplerden yetiştireceğimiz futbolcularla sağlamlaştıracak ve güçlendireceğiz” dedi.

Beş Bin Amatör Kulüp

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener ise, “Biz amatör kulüplere ayrı bir değer veriyoruz. Amatör kulüpler futbolun temelini oluşturuyor. Ülke çapında yaklaşık 5 bin amatör kulübümüz var. Bu kulüplerimize özellikle son iki senede artan miktarlarda yardımlarda bulunduk. Bu da onlara verdiğimiz önemi gösteriyor. Sayın Valimizin İstanbul’da olduğu gibi, burada yaptıkları da futbolumuzun gelişmesine mutlaka katkıda bulunacaktır. Buna hiç şüphemiz yok. Biz her zaman onun emrindeyiz. Şunu belirtmek isterim ki; Sayın Valimiz Celalettin Cerrah’ın şehrinizde olması Osmaniyeliler için büyük bir şanstır” diye konuştu.

Önderspor Profesyonelliğin Kapısından Döndü

Daha sonra Osmaniye Spor Salonunda düzenlenen malzeme dağıtım töreninde de konuşan TFF Başkanı Mahmut Özgener, futbolun sadece profesyonel liglerde oynanan değil, aynı zamanda 5000 amatör takımın mücadele ettiği bir spor olduğunu vurgulayarak şunları söyledi: “Futbolun çilesini sizler çekiyorsunuz. Hiçbir karşılık beklemeden futbolu sizler oynuyorsunuz. Altyapıyı sizler oluşturuyorsunuz. Bizim de Futbol Federasyonu olarak görevimiz; sizlere mümkün olabildiğince daha iyi imkânlar sağlayabilmektir. Bugün sizlere vereceğimiz malzemeleri yardım olarak değil, bugüne kadar futbola yapmış olduğunuz ve bundan sonra yapacak olduklarınız için bir teşekkür olarak görmenizi rica ediyorum. Uzun bir zamandan ve 25 yıl aradan sonra bir Futbol Federasyonu başkanının Osmaniye’ye geldiğini Sayın Valimizden öğrendim. Bundan sonra bu kadar uzun bir ara olmayacağı sözünü sizlere vermek istiyorum ve yine bundan sonra Osmaniye’yi futbol açısından ve diğer her açıdan izleyeceğimizin, sizlere yardımcı olacağımızın da sözünü veriyorum. Bu tablo bizleri çok umutlandırdı. Geçtiğimiz sezon Önderspor profesyonel ligin kapısından döndü. İnşallah Osmaniye’den de bir profesyonel takım liglerimizde en kısa sürede mücadele edecektir” müjdesini verdi.

Gençliğimiz Spora Yönelmeli

Vali Cerrah ise törende yaptığı konuşmada, 22 amatör kulübün toplam 500 futbolcusuna spor yaparken kullanabileceği ayakkabısından çorabına, formasından eşofmanına malzeme yardımında bulundukları için Futbol Federasyonuna teşekkür etti ve şunları söyledi: “Geçtiğimiz günlerde basketbol takımımızın malzemeleri dağıtıldı. Bunun için de Basketbol Federasyonuna bir kez daha teşekkür ediyorum. Önümüzdeki günlerde de engelli basketbol takımımızın malzeme dağıtımı yapılacak. Geçenlerde gerçekleştirdiğimiz Karakucak Türkiye Yıldızlar Güreş Şampiyonası töreninde de söylediğimi gibi; Gençlerimizin spora yönelmesi için vilayet olarak elimizden gelen her türlü yardımı yapmaya hazırız. Amatör kulüplerin futbolcularının bu yıl çok iyi futbol oynayarak kendilerini göstermelerini istiyorum. Amatör kulüplerimizden süper kulüplere mutlaka futbolcu göndermeyi ve

Osmaniye isminin Süper kulüplerde ve 1. Ligde geçmesini arzu ediyorum. Tüm amatör kulüplerimize ve sporcularımıza başarılar diliyorum.”

Deplasmanlı Kriterli Amatör Kuruluyor

Osmaniye'nin bir profesyonel futbol takımının olmadığı ve bu konuda sıkıntı çekildiği yönündeki soruya ise Amatörlerden Sorumlu TFF Yönetim Kurulu Üyesi ve Amatör Kurul Başkanı Mehmet Baykan cevap verdi. Türkiye'de 25 ilin profesyonel futbol takımının olmadığını ifade eden Baykan, TFF olarak Deplasmanlı Kriterli Amatör Lig kuruyoruz. Önümüzdeki sene yaklaşık 160 takımın mücadele edeceği bölgesel lig başlayacak. Bunun hazırlıklarını yapıyoruz. Önümüzdeki günlerde konuyla ilgili geniş açıklamalar yapılacak. Bu avantajlı sezonu iyi değerlendirin. Geçen yıl Hatay’daki 1. Terfiyi şampiyon olarak bitiren ve 2. terfide yarı finalden dönen Önderspor’a ve bu yıl mücadele verecek olan kulüplerimize başarılar diliyorum” dedi.

Önderspor’un Kupasını Cerrah Verdi

Programın devam eden bölümünde 2008–2009 futbol sezonunda Osmaniye 1. Amatör Ligde şampiyon olan Önderspor Kulüp Başkanı Hasan Bölük’e Şampiyonluk Kupasını takdim eden Osmaniye Valisi Celalettin Cerah, “Sayın Başkan başarılarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum ve başarılarınızın devamını diliyorum” dedi. Başkan Bölük de Vali Cerrah’a Osmaniye’nin tanıtımına ve amatörlerin canlanmasına vesile olan gayretlerinden dolayı teşekkür etti. 2. Amatör Küme Şampiyonu Dervişiyespor, A Gençler Şampiyonu Osmaniye İdman Yurdu, B Gençler Şampiyonu Osmaniye İdman Yurdu ve Yıldızlar Ligi Şampiyonu Endüstri Meslek Lisesi kupalarını Vali Cerrah, Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener ve TFF Başkan Yardımcısı Lutfi Arıboğan’dan aldılar. Osmaniye’deki spora katkılarından dolayı Vali Cerrah, Başkan Özgener ile İl Gençlik ve Spor Müdürü Ökkeş Demir’e ise plaketleri, ASKF Başkanı Levent ÖZTÜRK ve TÜFAD Başkanı Sinan Anıl tarafından sunuldu. Daha sonra amatör kulüplere malzemeleri dağıtıldı. Program Yedi Ocak Stadı’ndaki gençlerin gösteri maçı ile sona erdi.